Aktualności

Pobyt uczniów na turnusie rehabilitacyjnym w Jarosławcu

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwutygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w Jarosławcu, który okazał się czasem pełnym aktywności, odkryć i wspólnej zabawy. Pogoda dopisywała przez cały pobyt, dzięki czemu uczniowie mogli w pełni korzystać z uroków nadmorskiego klimatu.

Od oszczędzania do świadomych wydatków

Dnia 11 czerwca 2026 roku odbyło się spotkanie edukacyjne pod hasłem „Od oszczędzania do świadomych wydatków”, którego celem było rozwijanie u wychowanków umiejętności odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi oraz kształtowanie postaw sprzyjających świadomemu planowaniu wydatków.

Wycieczka do Lawendzianki

W dniu 03.06.2026 r. Uczniowie klasy II PSPS wybrali się na pełną atrakcji wycieczkę do Lawendzianki w Somiance.

Projekt edukacyjny ,,Starsi uczą młodszych, młodsi starszych – uczymy się wzajemnie”

W roku szkolnym 2025/2026 (grudzień-maj) wychowankowie grup wychowawczych III i VIII realizowali wspólnie projekt edukacyjny ,,Starsi uczą młodszych, młodsi starszych – uczymy się wzajemnie”, którego celem była integracja i kształtowanie pozytywnych relacji opartych na empatii, cierpliwości, trosce, opiekuńczości i odpowiedzialności za innych.

Projekt edukacyjny ,,Bliżej siebie”

W roku szkolnym 2025/2026 (grudzień- maj) wychowankowie grup wychowawczych III i VII realizowali wspólnie projekt edukacyjny ,,Bliżej siebie”, którego głównym celem było rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i budowanie bliższych relacji rówieśniczych opartych na otwartości, wzajemności, empatii, tolerancji i poszanowaniu godności drugiego człowieka.